• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - ŠKOLSKÉ KOLO, OKRESNÉ KOLO, OBLASTNÉ KOLO

9. februára sa na našej škole uskutočnilo školské kolo v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnilo sa na ňom takmer 40 súťažiacich. Výsledky:

I. kategória

Poézia                                                       Próza

1.: Roman Lopušný (3. ročník)              1.: Veronika Gašperanová (4. ročník)

2.: Laura Molnárová (3. ročník)             2.: Marian Šperka (3. ročník)

Diana Bacúšanová (4. ročník)

Anežka Králová (4. ročník)

3.: Peter Javorčík (3. ročník)

Karolína Matulíková (2. ročník)

Matej Šperka (2. ročník)

II. kategória

Poézia                                                      Próza

1.:Nikola  Békyová (7. ročník)              1.: Lukáš Murín (7. ročník)

2.: Samuel Král (6. ročník)                    2.: Aneta Nemčoková (6. ročník)

3.: Timea Libičová (5. Ročník)              3.: Martin Kovalčík (5. ročník)

III. kategória

Poézia                                                        Próza

1.: Renáta Jančichová (8. ročník)           1.: Alžbeta Murgašová (9. ročník)

2.: Bianka Kosmelová (8. ročník)          2.: Monika Kňazíková (9. ročník)

3.: Natália Kánová (9. ročník)                3.: Viktória Dolinská (8. ročník)

Víťazi nás reprezentovali v okresnom kole, z ktorého traja súťažiaci – V. Gašperanová, R. Jančichová a A. Murgašová postúpili do oblastného kola, ktoré sa uskutočnilo 20. marca v Banskej Bystrici, kde výraznejší úspech nedosiahli.