Základná škola Beňuš

Vitajte na našich stránkach!

Nedeľa 21. 1. 2018

Narodeniny a meniny

Dnes (Nedeľa 21.1.2018)

• ... v tomto duchu sa niesol XIX. vianočný benefičný koncert

... venovaný Tomášovi

Konal sa v piatok 29.XII.2017 o 15.00 hod. v Rímskokatolíckom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Brezne. Sme potešení, že sme mohli byť opäť pri tom. Dievčatá zo speváckeho krúžku – „naši anjelici“ – dotvorili čaro Vianoc svojim pekným spevom.
    Vrátili tak kus lásky medzi nás. Ďakujeme.

Opäť ste nám urobili radosť, s láskou pani učiteľky ZĽ a DM.

FOTOALBUM

• Milí návštevníci našich stránok,
    ponúkame vám prelistovať si vianočné číslo nášho školského občasníka v elektronickej verzii.

VIANOČNÝ BEŇUŠSKÝ ŠKOLÁČIK

• 21. 12. 2017

Do galérie Jedličková slávnosť 2017 boli pridané fotografie.

• 19.12.2017 sa na Spojenej strednej škole v Brezne uskutočnila súťaž pre žiakov základných škôl s názvom UKÁŽ, ČO JE V TEBE.

Ako z názvu vyplýva, žiaci si zmerali svoje sily v rôznych logických – vedomostných disciplínach, ale aj v manuálnych zručnostiach. Súťažilo 12 družstiev v 2 kategóriách. Družstvo našich dievčat v zložení Petra Bubelínyová, Diana Skačanová a Petra Podhorská obsadilo pekné 2.miesto. Gratulujeme!

Do galérie Súťaž Ukáž, čo je v Tebe 2017 boli pridané fotografie.

• V dňoch 13. a 14. decembra 2017 sa konalo školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda.

Tejto postupovej súťaže jednotlivcov v šiestich kategóriách sa zúčastnilo 48 žiakov. V priebehu 60 minút mali súťažiaci riešiť 15 matematických úloh. Najvyšší počet dosiahnutých bodov (11 bodov) za vyriešené príklady zo všetkých súťažiacich dosiahla štvrtáčka Lea Dolinská, ktorá navyše získala aj bonifikáciu za čas (6 bodov). Druhý najvyšší počet bodov (10 bodov) mal Tomáš Ľupták z 8. ročníka. Celkovo tretí najvyšší počet bodov dosiahli dvaja žiaci – piatak Tomáš Katreniak a ôsmak Matej Šperka (9 bodov). Podrobnejšie výsledky a umiestnenie v jednotlivých kategóriách je uvedené v tabuľkách nižšie a žiaci si ich tiež môžu pozrieť na nástenke.
    Za účasť a za to, že sa taký vysoký počet žiakov popasoval s náročnými matematickými príkladmi všetkým ďakujem a úspešným riešiteľom gratulujem. Prajem im tiež veľa šťastia v okresnom kole.
    Mgr. Veronika Lilková
    VÝSLEDKOVÁ LISTINA