Základná škola Beňuš

Vitajte na našich stránkach!

Nedeľa 20. 5. 2018

Narodeniny a meniny

Zajtra (Pondelok 21.5.2018)
Zina Hrablayová (I.)
Pozajtra (Utorok 22.5.2018)
Júlia Borošová (VIII.)

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, ktorý sa uskutoční 23.5.2018 (streda) v čase od 14:30 hod. do 16:30 hod.

U triednej pani učiteľky máte možnosť získať informácie o prospechu a správaní svojho syna (svojej dcéry) a iné. V prípade potreby je možná konzultácia s vyučujúcimi jednotlivých predmetov.

Tešíme sa na stretnutie.

• Oznamujeme rodičom žiakov dochádzajúcich do školy z obcí Bacúch a Braväcovo, že dopravné žiakom za mesiace marec a apríl bude vyplácané v dňoch 22.5.2018 (utorok) a 23.5.2018 (streda) v čase od 7:45 hod. do 15:15 hod. v kancelárii ekonómky školy.

• Vážení rodičia,

prostredníctvom pokynov a formulára, ktoré nájdete vo vrchnom menu v časti ELEKTRONICKÁ PRIHLÁŠKA, môžete prihlásiť svoje dieťa do Základnej školy v Beňuši.

• Boh stvoril lásku a dal jej meno mama...

O mamách, ich láske i dobrote sa toho povedalo i napísalo veľa... a predsa toho nie je dosť. Slovo mama je jediné, pri ktorom nemusí stáť prídavné meno. Toto zázračné slovo nesie v sebe obetavosť, krásu, jedinečnosť, vzácnosť, starostlivosť, pracovitosť, pochopenie a nekonečnú lásku.
    Práve mama, je tým človekom, ktorý nám daroval to najcennejšie, čo vôbec môže človek človeku darovať - ľudský život. Mama je prvým človekom, ktorý nás s láskou objal pri príchode na svet a ponúkol nám jedlo pre telo aj dušu.
    Druhá májová nedeľa je každoročnou príležitosťou spomenúť si na najdrahšieho človeka pre každého z nás. Tento deň patrí všetkým mamám, mamkám, mamičkám a starým mamám. Ani my žiaci prvého stupňa, sme na tento významný deň nezabudli. Slnečnú, mamičkovskú nedeľu sme im spríjemnili básničkami, pesničkami a tancami. Do rytmu nám na harmonike hral ujo Jožko Gašperan, spolu so žiakmi našej školy, Jakubkom Gašperanom a Maťkom Šperkom, ktorí nám hrali na husličkách. Mamičky nás mali možnosť vidieť v zasadačke OÚ v Beňuši a tiež v kultúrnom dome v Braväcove. Bol to pre nás náročnejší deň, ale čo človek neurobí pre svoju mamičku? V závere by sme sa chceli poďakovať našim šikovným deťúrencom z tanečného krúžku a tiež našej skvelej a ochotnej hudbe. Milé mamičky a staré mamy, želáme vám pevné zdravie a božské požehnanie.
    P. uč. Slávka a Monika
    A nezabudnite!
    Mamy držia svoje deti na rukách len krátko, ale vo svojich srdciach navždy.
    FOTOGALÉRIA

• Kto by nemal rád rozprávočky? Rozprávočka poteší nielen najmenších. Žiakov 1. stupňa potešila správa, že sa v jeden májový štvrtok nebudú učiť, ale pocestujú za rozprávkou až do Divadla J. G.Tajovského vo Zvolene.

Tam na nás čakali herci divadla s predstavením Smelý Zajko. Pohodlne sme sa usadili a so záujmom sme sledovali, ako večne zasnívaný Zajko prekonal svoj strach a vybral sa do sveta, kde ho postretlo veľa dobrodružstiev. Vďaka stretnutiu s Bábkarom však Zajko uveril, že sa môže stať smelým a môže premeniť sny na skutočnosť. Rozprávku sprevádzali originálne piesne a pútavé vizuálne spracovanie.
    Ďakujeme hercom divadla za pekný zážitok. Dovidenia, niekedy opäť, vo Zvolene.