• pre Vaše deti

• Dve percentá z dane v prospech ZŠ Beňuš

Vážení rodičia a priatelia školy,

obraciame sa na Vás so žiadosťou o poukázanie podielu zaplatenej dane z príjmov za rok 2023 v prospech Rodičovského združenia Hron založeného pri Základnej škole Beňuš.

Všetky finančné prostriedky, ktoré občianske združenie touto formou získa, budú použité pre Vaše deti, žiakov našej školy, pri skvalitňovaní ich výchovy a vzdelávania.

V prípade, ak sa rozhodnete touto formou pomôcť, je potrebné postupovať nasledovne:

A. Zamestnanci, za ktorých daňovú povinnosť vyrovnáva zamestnávateľ:

B. Právnické a fyzické osoby, ktoré si podávajú daňové priznanie sami:

• Fyzické osoby môžu poukázať 2 %, (resp. 3 % po splnení podmienok – dobrovoľnícka činnosť) zaplatenej dane, pričom minimálna suma na poukázanie je 3,00 €.
          • Právnické osoby môžu poukázať 1 % alebo 2 % zaplatenej dane, pričom minimálna suma na poukázanie je 8,00 €.
          • V každom type daňového priznania sú uvedené kolónky na vyplnenie  údajov o prijímateľovi. Pri vyplnení prijímateľa použijete nižšie uvedené údaje.
          • Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote do 2.4.2024 na daňový úrad v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

V daňovom priznaní a vyhlásení  je možné vyznačiť „x“ – súhlas so zaslaním údajov (meno, priezvisko a trvalý pobyt)  určenému prijímateľovi podielu zaplatenej dane.

Údaje o prijímateľovi:

Názov: