• Hypericum

• Hypericum je prírodovedná súťaž, ktorá sa okrem poznávania prírodných hodnôt zameriava aj na kultúrne dedičstvo jednotlivých oblastí Slovenska.
          Názov súťaže pochádza z vedeckého rodového mena Hypericum, čiže liečivej rastliny ľubovník, aby sa žiaci už od svojej mladosti učili obdivovať, spoznávať a ľúbiť svoj rodný kraj, svoju domovinu...

Žiaci súťažili v dvoch kategóriách:

- starší žiaci (Natália Kánová, Monika Kňazíková a Maroš Švantner),
          - mladší žiaci (Samuel Král, Nikola Kudzbelová a Lukáš Pôbiš).

Obidve družstvá dosiahli v silnej konkurencii škôl z Horehronia pekné umiestnenie a urobili nám obrovskú radosť.

Družstvo starších žiakov obsadilo 2. miesto a družstvo mladších žiakov 1. miesto.

Starší žiaci postupili do celoslovenského kola, ktoré sa uskutočnilo 24. júna 2009 na Teplom Vrchu.

Našim šikovným žiakom gratulujeme a veríme, že tento úspech zopakujú aj v ďalších ročníkoch tejto súťaže!