• Olympiáda z anglického jazyka

• 1. Olympiáda z anglického jazyka - školské kolo, 14.01.2009, Beňuš

Dňa 14.01.2009 (streda) sa na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády z anglického jazyka. Olympiáda sa uskutočnila v poobedňajších hodinách v príjemnej atmosfére. Žiaci súťažili v kategórií 1B (žiaci 8.-9. ročníka). Súťažilo 7 žiakov. Žiaci si mali možnosť vyskúšať svoje jazykové zručnosti a vedomosti.  Olympiáda sa skladala z dvoch častí: písomná časť

(slovná zásoba, gramatika, posluch s porozumením, čítanie s porozumením) a ústna časť (opis obrázku a dialóg). Porotou bola pani uč. Mgr. Petra Národová.

Po sčítaní bodov bolo poradie nasledovné:

Kategória 1B:
          1. miesto Erik Citterberg (IX. trieda),

2. miesto Katarína Citterbergová (IX. trieda),

3.miesto Mária Leitnerová (IX. trieda).

Víťazom srdečne gratulujeme.

Víťaz Erik Citterberg postúpil do okresného kola, ktoré sa uskutočnilo dňa 22.01.2009 v Brezne.

V okresnom kole v kategórii 1A nás reprezentovala Zina Machničová zo VII. triedy.  Obom sme držali palce.

2. Olympiáda z anglického jazyka - okresné kolo, 22.01.2009, Brezno

V okresnom kole sa Erik Citterberg umiestnil na krásnom 2. mieste a Zina Machničová na 8. mieste.

GRATULUJEME!