• Hypericum

•  HYPERICUM

Hypericum je prírodovedecká súťaž, ktorá sa okrem poznávania prírodných hodnôt zameriava aj na kultúrne dedičstvo jednotlivých oblastí Slovenska.  Názov súťaže pochádza z vedeckého rodového mena Hypericum, čiže liečivej rastliny ľubovník, aby sa žiaci už od svojej mladosti učili obdivovať, spoznávať  a ľúbiť svoj rodný kraj, svoju domovinu. Súťažné družstvá v teréne absolvovali  vytýčenú trasu s piatimi stanovišťami. Na každom stanovišti odpovedali na teoretické aj praktické otázky alebo riešili rôzne problémové úlohy.

11.mája 2011 sa uskutočnilo regionálne kolo tejto súťaže, kde žiaci mladšej kategórie: Anežka Králová (III. trieda), Maťko Kovalčík (IV. trieda) a Branko Machnič (IV. trieda) obsadili 1.miesto. Žiaci staršej kategórie: Nika Kudzbelová (V. trieda), Samko Král (V. trieda) a Lukáško Pôbiš (V. trieda) obsadili takisto 1.miesto. Zo srdca im gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.