• O čom čítame

• O ČOM ČÍTAME

Mesiac marec je každoročne venovaný knihám. Pri tejto príležitosti sme chceli vedieť, či naši žiaci vedia o čom čítajú, či pozorne počúvajú, ale aj sledujú ukážky z kníh. V zábavno – súťažnom popoludní si mohli preveriť nielen svoje literárne vedomosti, ale hlavne svoje zmysly a dokázať nám ako vidia, počujú a sledujú.

Žiaci 2. stupňa súťažili v 5-členných družstvách. Súťaž bola rozdelená do troch súťažných kôl. V prvom kole odpovedali na otázky k prečítanému textu, každá trieda mala inú literárnu ukážku. Každá trieda si čítala svoju ukážku sama. V druhom kole si vypočuli úryvky zo známych kníh, opäť každá trieda mala iný úryvok. Súčasťou tohto kola bola aj jedna teoretická otázka z literatúry. V poslednom kole sme preverili ich pozornosť pri sledovaní známych slovenských, českých, ale aj svetových rozprávok.

Ako sa jednotlivým triedam darilo?

Trieda

I.kolo

II.kolo

III.kolo

Počet bodov/umiestnenie

V.

13/   1.

VI.

12/   2.

VII.

8 /   4. - 5.

VIII.

11/   3.

IX.

8 /   4. - 5.

Víťazom z 5. ročníka gratulujeme a ostatným súťažiacim ďakujeme za snahu, reprezentáciu svojich tried a účasť.

Žiaci 1. stupňa knihy a rozprávky tiež obľubujú a svoje sily si zmerali v 4-členných družstvách, rovnako ako ich starší kamaráti. V prvom kole si vypočuli ukážku z knihy  OPERÁCIA ORECH a iné dedkoviny, k nej dostali niekoľko otázok, na ktoré v jednotlivých družstvách odpovedali veľmi dobre a presvedčili nás, že ich úryvok z tejto knihy zaujal. V druhom kole im rozprávku o žabke porozprávala Zdena Studenková, bola z jej knihy MOJI  MILÁČKOVIA, aj k tejto ukážke boli pre deti pripravené otázky. V treťom kole sme preverili pozorné sledovanie obľúbených príbehov PIPI DLHEJ PANČUCHY

Ako sa jednotlivým triedam darilo?

Trieda

Umiestnenie

I.

III. - IV. miesto

II.

I. miesto

III.

III. - IV. miesto

IV.

II. miesto

Žiakom z 2. ročníka gratulujeme k ich víťazstvu, ale oceňujeme veľkú snahu a bojovnosť našich najmladších spolužiakov z 1. ročníka, bojovali veľmi statočne.

Verím, že sa s knihami zabavíme aj o rok a teším sa na naše ďalšie stretnutia pri knihách.

DOČÍTANIA PRIATELIA.