• Vyhodnotenie súťaže

v prednese poézie a prózy

H v i e z d o s l a v o v   K u b í n

Školské kolo sa uskutočnilo 13. februára 2013, celkový počet súťažiacich: 39

Nesúťažne sa predstavilo aj 5 prvákov – Nina Baliaková, Bibiana Bacúšanová, Petra Murgašová, Martin Pôbiš a Žofia Vraniaková.

I. kategória  –   2.- 4. ročník

Poézia (11 súťažiacich)                                              Próza (6 súťažiacich)

1. Marián Šperka (4.)                                                   1. Lenka Lopušná (2.)

2. Matej Šperka (3.)                                                     2. Paula Lócziová (2.)

3. Roman Lopušný (4.)                                                 3. Oliver Kán (2.)

Kristína Matulíková (3.)

II. kategória  –   5.-7. ročník

Poézia (8 súťažiacich)                                                 Próza (7 súťažiacich)

1. Samuel Král (7.)                                                       1. Veronika Gašperanová (5.)

2. Bianka Felnerová (7.)                                               2. Aneta Nemčoková (7.)

3. Anežka Králová (5.)                                                 3. Karolína Kalinová (6.)

Martin Petržel (7.)                                                       Viktória Vrbovská (7.)

III. kategória  –   8.- 9. ročník

Poézia (4 súťažiace)                                                   Próza (3 súťažiaci)

1. Bianka Kosmelová (9.)                                            1. Lukáš Murín (8.)

2. Nikola Békyová (8.)                                                 2. Viktória Dolinská (9.)

3. Renáta Jančichová (9.)                                             3. Lucia Trégerová (9.)

Žiaci: Marián Šperka, Lenka Lopušná, Samuel Král, Veronika Gašperanová, Bianka Kosmelová a Lukáš Murín nás reprezentovali  v okresnom kole v Brezne.
          Z tohto kola postúpili až štyria žiaci (Šperka, Lopušná, Gašperanová, Kosmelová) na regionálne kolo do Banskej Bystrice.

V regionálnom kole obsadili krásne 3. miesto vo svojich kategóriách: Lenka Lopušná a Veronika Gašperanová.

GRATULUJEME!