• Slávik Slovenska, 24. ročník

školské kolo, okresné kolo, krajské kolo

Dňa 28.4.2015 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže v speve ľudových piesní.

Žiaci súťažili v 3 kategóriách.

Ich výkony pozorne počúvala a hodnotila porota v zložení: p. uč. D. Matisová, p. uč. M. Štefaňáková, p. uč. S. Gašperanová.

Porota bola obohatená o hostí – p. uč. ZUŠ – Evku Brucháčkovú a p. Jozefa Gašperana. Našli si čas a pozorne sledovali výkony našich malých i väčších „slávikov“. Ďakujeme! Ako to dopadlo?

Vyhodnotenie:

I. kategória – žiaci I. – III. roč.

1. miesto – Ninka Baliaková – III. roč.

2. miesto – Lea Dolinská  – I. roč., Emka Bacúšanová – II. roč., Jakubko Gašperan – II. roč.

3. miesto – Samko Bubelíny – II.roč, Aurel Kováčik – II. roč.

II. kategória – žiaci IV. – VI. roč.

1. miesto – Dianka Chválová – IV. roč.

2. miesto – Laura Molnárová – VI. roč., Veronika Žofčinová – V. roč.

3. miesto – Kristián Lupták – V. roč.

III. kategória  žiaci VII. – IX. roč.

1. miesto – Anetka Nemčoková – IX. roč.

2. miesto – Lucka Strelcová – VIII. roč., Veronika Gašperanová – VII. roč.

3. miesto – Katka Žofčinová – VII. roč.

Víťazi jednotlivých kategórií reprezentovali našu školu 14.5.2015 v okresnom kole súťaže. V III. kategórii však Anetku Nemčokovú z dôvodu účasti na prijímacích pohovoroch na strednú školu nahradila Lucka Strelcová.

A práve Lucka Strelcová vo svojej kategórii obsadila 1. miesto a postúpila do krajského kola, ktoré sa uskutočnilo vo Zvolene.

BLAHOŽELÁME!

Milé speváčky a speváci!

Celý svet by Vám mal byť vďačný, Vám, ktorí ste  svoj život zasvätili spevu. Ľudstvu preukazujete obrovskú službu. Veď asi nikto z nás si nevie predstaviť život bez jediného tónu, život v tichu. Ďakujeme, že  pokračujete v tom, čo začali pred tisícročiami naši predkovia. Aj naďalej objavujte krásy a tajomstvá niečoho, čo nám bolo dané – daru hudby.

NEPRESTÁVAJTE SPIEVAŤ!

Ďakujeme všetkým speváčikom, speváčkam a spevákom, že vdýchli dušu našej krásnej ľudovej piesni. Nech Vám to dlho a krásne spieva!

Mgr. Zuzana Ľuptáková