Konal sa v piatok 29.XII.2017 o 15.00 hod. v Rímskokatolíckom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Brezne. Sme potešení, že sme mohli byť opäť pri tom. Dievčatá  zo speváckeho krúžku – „naši anjelici“ – dotvorili  čaro Vianoc svojim pekným spevom.

ponúkame vám prelistovať si vianočné číslo nášho školského občasníka v elektronickej verzii.

• Jedličková slávnosť 2017
    21. 12. 2017

Do galérie Jedličková slávnosť 2017 boli pridané fotografie.

• Súťaž Ukáž, čo je v Tebe 2017

19.12.2017 sa na Spojenej strednej škole v Brezne uskutočnila súťaž pre žiakov základných škôl s názvom UKÁŽ, ČO JE V TEBE.

Ako z názvu vyplýva, žiaci si zmerali svoje sily v rôznych logických – vedomostných disciplínach, ale aj v manuálnych zručnostiach. Súťažilo 12 družstiev v 2 kategóriách. Družstvo našich dievčat v zložení Petra Bubelínyová, Diana Skačanová a Petra Podhorská obsadilo pekné 2.miesto. Gratulujeme!

Do galérie Súťaž Ukáž, čo je v Tebe 2017 boli pridané fotografie.

• Pytagoriáda

V dňoch 13. a 14. decembra 2017 sa konalo školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda.

Tejto postupovej súťaže jednotlivcov v šiestich kategóriách sa zúčastnilo 48 žiakov. V priebehu 60 minút mali súťažiaci riešiť 15 matematických úloh. Najvyšší počet dosiahnutých bodov (11 bodov) za vyriešené príklady zo všetkých súťažiacich dosiahla štvrtáčka Lea Dolinská, ktorá navyše získala aj bonifikáciu za čas (6 bodov). Druhý najvyšší počet bodov (10 bodov) mal Tomáš Ľupták z 8. ročníka. Celkovo tretí najvyšší počet bodov dosiahli dvaja žiaci – piatak Tomáš Katreniak a ôsmak Matej Šperka (9 bodov). Podrobnejšie výsledky a umiestnenie v jednotlivých kategóriách je uvedené v tabuľkách nižšie a žiaci si ich tiež môžu pozrieť na nástenke.
    Za účasť a za to, že sa taký vysoký počet žiakov popasoval s náročnými matematickými príkladmi všetkým ďakujem a úspešným riešiteľom gratulujem. Prajem im tiež veľa šťastia v okresnom kole.
    Mgr. Veronika Lilková
    VÝSLEDKOVÁ LISTINA

• Zručný mladý Horehronec

12.12.2017 nás Peťka Bubelínyová a Peťko Javorčík reprezentovali v súťaži "Zručný mladý Horehronec", ktorú organizovala Súkromná SOŠ Hutnícka Železiarne Podbrezová. Deviataci  mali možnosť predviesť svoje remeselnícke zručnosti zostrojením výrobku podľa technického výkresu. Boli hodnotení ako tím, aj ako jednotlivci. Dôležitá bola presnosť a dôslednosť spracovania. V súťaži sa umiestnili na 3 mieste. Ich výrobok si môžete pozrieť  vo vestibule školy, je vystavený na pódiu. Obom ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

• Okresné kolo - stolný tenis

Dňa 14.12.2017 sa družstvo stolných tenistov našej školy zúčastnilo okresného kola v tomto športe vo Valaskej. Po víťazstvách nad Gymnáziom Brezno a ZŠ s MŠ Pionierska 2, Brezno v pomere 9:0, sa vo finále stretli so ZŠ s MŠ Predajná. Ani v tomto zápase naši chlapci nezaváhali a vyhrali v pomere 6:3. Stali sa tak víťazmi okresného kola a postúpili do krajského kola, ktoré sa bude konať v Hliníku nad Hronom. Našu školu reprezentovali Oliver Kán, Matej Šperka, Mário Srnka a Jakub Gašperan.  Dosiahli nasledovné výsledky: Oliver Kán - 9 zápasov - 9 víťazstiev, Matej Šperka - 9 zápasov,  8 víťazstiev, 1 prehra, Mário Srnka - 6 zápasov, 4 víťazstvá, 2 prehry, Jakub Gašperan - 3 zápasy, 3 víťazstvá. Chlapcom gratulujeme a budeme in držať palce v krajskom kole.

• Stolnotenisový turnaj 2017

11. a 12. decembra 2017 sa na našej škole uskutočnil už tradičný stolnotenisový turnaj žiakov 2. stupňa.

3. miesto: Tomáš Ľupták (VIII. trieda).
    Z výhercov pán tréner Jozef Šajgalík kreoval štvorčlenné družstvo školy, ktoré nás bude reprezentovať v okresnom kole stolného tenisu 14. decembra 2017 vo Valaskej.
    Držíme prsty!

FOTOALBUM

• „Veľkí malým, malí veľkým“

Stráviť pár pekných chvíľ a urobiť niekomu radosť – za týmto účelom sa stretli v pondelok 11.12.2017 najmladší a najstarší žiaci našej školy.
    Pekná kniha, pár krátkych príbehov v podaní deviatakov a potom spoločné stavanie z LEGA. Rozhovory veľkých s malými prerušoval hrmot kociek, ale i smiech a vrava. V triede bolo trochu rušno, ale príjemne. K príjemnej atmosfére prispel chutný koláčik a teplý čajík. O občerstvenie sa postarali deviatačky. A čo malí prváci? Za odmenu deviatakom zaspievali a zatancovali.

• Vyhodnotenie zberu šípok 2017

Naša škola sa v tomto školskom roku zapojila do projektu zberu šípok. Zámerom projektu bol nielen zber šípkových plodov, ale aj možnosť pomôcť z pozície žiakov finančne svojej škole na zakúpenie pomôcok, ktoré umožnia pútavejšie a poučnejšie vyučovanie. V neposlednom rade cieľom bolo zamerať pozornosť mladších vekových kategórií na les ako unikátny, najzložitejší a najrozmanitejší suchozemský  ekosystém, ktorý je jedným z najcennejších bohatstiev aké ľudstvo má. Súťažný projekt Zber šípok spoločne s LESMI Slovenskej republiky prebiehal viac ako mesiac na území štyroch odštepných závodov OZ Slovenská Ľupča, OZ Liptovský Hrádok, OZ Čierny Balog, OZ Beňuš a dňa 23.10.2017 bol ukončený zber šípkových plodov. Zber šípok bol slávnostne vyhodnotený pani Ing. Martinou Kovalčíkovou z odštepného závodu Beňuš. Do zberu šípok sa zapojilo 54 žiakov a spolu nazbierali 113,52 kg a umiestnili sme sa na 10 mieste. Najviac šípok nazbierali šiestaci - 21,40 kg a prváci - 20,00 kg. Najlepšími jednotlivcami na škole boli: Boris Baran z 1.triedy (11,40 kg), Jakub Gašperan zo 6.triedy (9 kg) a Zuzana Vojvodová (6kg). Do galérie Vyhodnotenie zberu šípok 2017 boli pridané fotografie.

• Vianočné trhy Beňuš 2017

Dňa 8. decembra 2017 sa v našej obci pod záštitou starostky obce pani Kataríny Srnkovej uskutočnili tradičné Vianočné trhy. Deti sa na toto podujatie dobre pripravili. Napiekli medovníčky, vyrobili rôzne ozdoby na stôl alebo vianočný stromček, ktoré predávali v svojich stánkoch. So svojimi pani učiteľkami pripravili program, ktorým otvorili Vianočné trhy.  Celkovo sa vyzbieralo 336,22 €. Tak ako výťažok z predchádzajúcich ročníkov, aj tohtoročný výťažok z trhov použijeme na dobudovanie relaxačnej zóny pred budovou školy. Všetkým, ktorí si zakúpili naše výrobky a tým prispeli na dobrú vec srdečne ďakujeme.
    FOTOALBUM

• Geografická olympiáda

Dňa 6.12. 2017  sa na našej škole  uskutočnila Geogrfická olympiáda.
    Na školskom kole sa zúčastnilo 13 žiakov, ktorí súťažili v dvoch kategóriách: kategória „G“ žiaci 5. ročníka a kategória „F“ žiaci 6. a 7. ročníka. Súťaž sa skladala z monotematickej a teoretickej časti, ktorá obsahovala aj otázky o miestnej krajine a praktickej časti, kde žiaci riešili úlohy zamerané na preverenie zručností v práci s atlasom a mapou. Celkovo mohli žiaci získať 100 bodov. V okresnom kole budú našu školu reprezentovať prví traja umiestnení z obidvoch kategórií.