Piatok 13.4.2018 sa naša škola zapojila do zbierky, vďaka ktorej rok čo rok pomáhame ľuďom bojujúcim so zákernou rakovinou. Žiačky 8.a 9. triedy vyrazili do ulíc našej obce a pod heslom "Zmeňme spolu PIATOK 13 na lepší deň, Deň narcisov". Podarilo sa im vyzbierať peknú sumu: 270 €, ktorá bola poslaná na účet Ligy proti rakovine. Všetkým, ktorí prispeli veľmi pekne ďakujeme!
Novinky
Deň narcisov 13.4.2018
"Zlatá brána otvorená" - zápis do 1.ročníka
Hoci na našej škole nie je „zlatá brána“, dôležité je, že je otvorená a to pre všetkých. Dňa 11.apríla 2018 sa otvorila pre všetkých budúcich prváčikov. O 15,00 hodine sa objavili prví hostia, nesmelí prváčikovia za doprovodu svojich mamičiek a oteckov. Ruka v ruke kráčali po školskej chodbe, kde ich privítali naši štvrtáci, odovzdali im pamätný odznak, náramok a povzbudili ich milým slovom. Ešte foto s rodičmi na pamiatku, niekoľko schodov a naši predškoláci sa ocitli v triede, kde netrpezlivo čakali, čo sa bude diať. O 15,15 hodine sedelo v triede 13 párov očiek – zvedavých, veselých, smelých, ale i ustráchaných, trošku vyplašených. Zvieratká z lesa a zo ZOO majú však čarovnú moc. Po chvíľočke odbúrali napätie z detí i pani učiteľky. Predškoláci sa hravo pustili do pripravených úloh a všetky zvládli veľmi úspešne. Za odmenu dostali lienku, ktorú im vyrobila pani učiteľka Darinka Matisová. Ďakujeme! Po spoločných úlohách si ich odviedla pani učiteľka do inej triedy, kde si mali deti možnosť vyskúšať školské lavice. Mali tu pripravených niekoľko úloh, na ktorých pracovali deti samostatne. Ani tu sa nedali zaskočiť a všetci sa veľmi snažili. S rukami plnými malých darčekov sa spokojne vrátili k svojim rodičom. Myslím si, že sme spolu strávili veľmi príjemné popoludnie. Za jeho zdarný priebeh patrí veľké poďakovanie pani riaditeľke Ivke Bartoňkovej, pani učiteľkám Darinke Matisovej, Martuške Kršákovej a tiež pani vychovávateľke Lucke Medveďovej. Ďakujem aj deviatačkám Dianke a Peťke. A milí štvrtáci „zvieratká z lesa“ – bez Vás by to nebolo ono!
Hoci na našej škole nie je „zlatá brána“, zlato sa u nás nájde - v podobe múdrych vecí, ktoré škola ponúka. Už teraz sa na Vás tešíme, milé deti i rodičia!
pani učiteľka Zuzka
Prednášky prvej pomoci s pracovníkmi a dobrovoľníkmi Červeného kríža
Každý človek je v núdzi odkázaný na pomoc iných ľudí. Preto je dôležité vedieť základy prvej pomoci už v školskom veku.
A práve preto sme si do našej školy pozvali tých najpovolanejších – pracovníkov z organizácie Slovenský červený kríž a ich dobrovoľníkov, ktorí počas 90 minút oboznámili žiakov 6. a 7. ročníka so zásadami poskytovania prvej pomoci a následne jednu vyučovaciu hodinu venovali žiakom 8. a 9. ročníka, ktorí sa dozvedeli o histórii, význame, poslaní a činnosti Červeného kríža na Slovensku a vo svete.
Ako sa hovorí lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, preto veríme, že si žiaci z prednášok a ukážok odniesli, čo najviac poznatkov.
A čo si máme všetci zapamätať? Akákoľvek prvá pomoc je lepšia ako žiadna. Niekedy stačí len to , že neostaneme ľahostajní, zavoláme pomoc a môžeme tým zachrániť ľudský život.
FOTOALBUM
Korčuľovanie na zimnom štadióne
Do galérie Korčuľovanie na zimnom štadióne boli pridané fotografie.
Výsledky súťaže EXPERT geniality show
EXPERT geniality show je celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. V tomto školskom roku sa do naj zapojilo 10 žiakov 6. - 9. ročníka našej školy.
Najúspešnejší žiaci:
Mário Gabriel Kerpčár (VII. trieda) obsadil v téme Mozgolamy 52. miesto a v téme Dejiny, udalosti, umenie 26. miesto, v celkovom poradí 44. miesto, získal čestný titul TOP EXPERT.
Marek Ličko (IX. trieda) bol úspešný v riešení úloh z témy Do you speak English?, obsadil 27. miesto v tejto téme, v téme Mozgolamy 91. miesto, v celkovom poradí 43. miesto, získal čestný titul TOP EXPERT.
Petra Bubelínyová (IX. trieda) bola úspešná v riešení úloh z témy Mozgolamy, obsadila 165. miesto v tejto téme, získala čestný titul EXPERT.
Literárny kvíz II. stupňa
Ďalším marcovým podujatím, ktoré je venované knihe, sa stal literárny kvíz. Hoci je podujatím tradičným, nie je rovnakým. Preto sa tento rok niesol v znamení hesla Zahrajme si rozprávku. Téma sa stretla so záujmom, a tak sa v pondelok 26. marca šiesta trieda zmenila na školské divadelné javisko.
Postupne sa predstavili piataci s bábkovým divadielkom, šiestaci s moderným rozprávkovým príbehom, siedmaci a „etikári“ s klasickými rozprávkami Červená čiapočka a Soľ nad zlato. Veľkým pozitívom boli kvalitne zhotovené bábky, kostýmy a rekvizity, ale najmä veľká ochota pomôcť pri chýbajúcich hercoch (choroby) aj kamarátom z inej triedy. Smutní sme, že nakoniec na kvíz neprišli ôsmaci, aj keď sa naň pripravovali a veľká hanba patrí najstarším deviatakom, ktorí ani neprejavili snahu sa na kvíz pripraviť. Výkony kamarátov hodnotila žiacka porota, stotožnili sa s ňou aj vyučujúce a poradie je nasledovné: 1. miesto – piataci, 2. miesto si rozdelil šiestaci a siedmaci a na 3. mieste skončili žiaci navštevujúci etickú výchovu.
FOTOGALÉRIA
NOC V KNIŽNICI 2018, NOC ROZPRÁVOK O PSÍČKOVI A MAČIČKE
Mňau, mňau, mňau,... ozývalo sa nástojčivé mňaukanie štyroch mačičiek, ktoré volali detičky – myšičky na Noc v knižnici v našej školskej knižnici. Mačičky našli všetkým myšičkám miesto, kde budú spinkať a pozvali ich na Rozprávkovú večeru. Tú nám pripravili šikovné mamičky, ktorým sa chceme touto cestou poďakovať. Keď sme už mali plné brušká, Noc v knižnici 2018 mohla začať.
Otvorili nám ju ochotníci divadelného súboru M-Bravo z Braväcova, ktorí nám zahrali úryvky niekoľkých rozprávok K. Čapka z knihy Rozprávky o psíčkovi a mačičke. Počas ich vystúpenia znel našou školou detský smiech a veselá nálada. Potlesk, ktorým ich deti odmenili hovoril za všetko. Ďakujeme Zuzke Gažúrovej – mačičke a Jurkovi Gašperanovi – psíčkovi za ich skvelý divadelný výkon.
Po divadielku už všetky deti vedeli, aké rozprávočky si počas tejto noci budeme čítať.
Detičky – myšičky sa rozdelili do štyroch skupín, oboznámili sa s pravidlami zábavno – súťažného čítania a potom už len putovali z rozprávky do rozprávky a zbierali do rozprávkových vrecúšok body – cukríky. Dozvedeli sa ako psíček a mačička umývali dlážku, piekli tortu, zašívali gatky a spoznali pyšnú nočnú košieľku.
Po vyhodnotení čítania mačičkami nasledovali praktické aktivity: pečenie torty na papier, zašívanie roztrhaných gatiek, vyrábanie nočných košieľok a po malej mliečnej hostinke, umývanie a utieranie riadu.
Deťom sa darilo výborne, domáce práce, ale ani tvorivosť im vôbec neboli cudzie.
Po spočítaní bodov a udelení víťazstva nasledovala hygiena a potom sa už myšičky mohli skryť do svojich brlôžkov. Na dobrú noc im zneli Rozprávky o psíčkovi a mačičke. Okolo 2.00 hod už sladko spalo všetkých 42 účastníkov Noci v knižnici.
V sobotu ráno po zbalení svojich brlôžkov si všetky myšičky dali Rozprávkovú rozcvičku a po nej Rozprávkové raňajky.
Na záver boli všetci účastníci ocenení pozdravom H. CH. Andersena a pamätným čitateľským preukazom.
Poďakovanie patrí nakoniec aj mačičkám – pani učiteľkám, Janke Herichovej, Saške Vojtkovej-Kubandovej, Lucke Medveďovej a asistentkám z deviatej triedy Dianke a Peťke a všetkým nemenovaným, ktorí prispeli k vynikajúcemu priebehu celého nášho podujatia v knižnici.
Už teraz sa tešíme na Noc v knižnici 2019. Dočítania kamaráti!
Vaša školská knihovníčka a pani učiteľky
FOTOGALÉRIA
Svetový deň vody
„Príroda pre vodu“ je posolstvo Svetového dňa vody 2018. Cieľom tohto dňa je upriamiť pozornosť ľudí na vodu, ktorá je pre náš život nenahraditeľná. Mnohí si jej skutočný význam začnú uvedomovať až vtedy, keď im začne chýbať. V rámci tohtoročnej témy sa skúma, ako môžeme využiť prírodu na prekonanie vodných výziev 21. storočia.
Na našej škole si túto najvzácnejšiu tekutinu pripomenuli žiaci 2. stupňa prostredníctvom prednášok a zaujímavých prezentácií. Tie nám sprostredkovala pani Anna Šuchaňová zo Správy NP Nízke Tatry. Vďaka nej si žiaci pripomenuli význam vody v prírode a pre človeka, dozvedeli sa o rôznych vlastnostiach vody a hlavných ekologických problémoch súvisiacich s nedostatkom pitnej vody vo svete. Z tohto dňa sa v mnohých hlavách zachová jedna významná myšlienka: Na tejto planéte sme len návšteve a záleží len na nás ako sa k nám naša hostiteľka zachová. Ak sa jej niečo znepáči, dá nám to patrične najavo... a vlastne už dáva, a to celkom jasne. Stačí sa pozrieť okolo seba.
FOTOGALÉRIA
Exkurzia siedmakov
Dňa 21.03.2018 žiaci siedmej triedy navštívili výstavu v Banskej Bystrici s názvom BIODIVERZITA A VODA.
Žiaci mali možnosť vytvoriť si svoju vlastnú krajinu a následne simulovali zrážky a pozorovali, ako voda putuje krajinou a sami videli, či urobili dobré rozhodnutia. Na ďalšom interaktívnom modeli si žiaci názorne vyskúšali rozdiel v putovaní vody prirodzeným lesným porastom a lesnou monokultúrou.
Pri ďalších prvkoch výstavy žiaci objavovali rôzne rastlinné a živočíšne druhy a ich prispôsobenie na život vo vodách, spoznávali ekosystém vody v štyroch ročných obdobiach, odhaľovali problémy spojené s vodou vo svete v súvislosti s rozhodnutiami ľudí v Európe, riešili sériu úloh, diskutovali a navrhovali riešenia. Žiaci si na troch modeloch vyskúšali dôležitosť pôdoochrannej funkcie rastlín pred odnosom vodou, na základe čoho pochopili význam lesov. Tiež si pozreli krátky film venujúci sa téme.
Spolu so žiakmi sme strávili veľmi príjemný deň.
Návšteva ekoučebne Lesného závodu Beňuš
„Príroda nikdy nezradí srdce, ktoré ju miluje.” (Wiliam Worclock)
„Všetky knihy zožltnú, ale kniha prírody má každý rok nové, nádherne vydanie.“ (H. Ch. Andersen)
„Len ľudia sú schopní skaziť mi náladu, príroda nikdy.“ (Fridrich August)Dňa 21.3.2018, práve v Medzinárodný deň lesov, sa žiaci našej školy zúčastnili zaujímavej exkurzie v neďalekom Lesnom závode Beňuš.
Po mrazivej ceste do cieľa, nás srdečne privítali lesníci vo vyhriatej ekoučebni. Učebňa sa nám veľmi páčila, pretože v nej bolo veľa obrázkov, hier, plagátov, prírodnín, ale aj preparované zvieratká. Keďže sme slušne vychovaní ľudia, tak sme sa najskôr vzájomne predstavili. Zaujímavou časťou bola diskusia o lese, kde mal každý z nás možnosť vyjadriť sa, či chodí do lesa rád, čo tam robí, s kým tam chodí alebo, čo v lese videl. Po úspešnom zvládnutí hádankového kola sme zapojili do činnosti aj naše ruky. Podľa drevených makiet sme si obkresľovali lesné zvieratá alebo listy z rôznych druhov stromov. Ku každému zvieratku sme si odtlačili jeho stopu a na záver sme si ho vyfarbili. Listy sme si tiež vyfarbili a dolepili sme k nim patriace semená. Táto časť bola pre nás náročnejšia, a preto nám v tejto činnosti pomáhali a usmerňovali ochotní lesníci. Tento deň bol pre nás nie len zaujímavý, ale aj štedrý. Obdaroval nás novými vedomosťami zo sveta prírody, ale aj drobnými pozornosťami od pracovníkov lesného závodu. Za pozvanie a prípravu exkurzie by sme sa chceli ešte raz poďakovať pani lesnej pedagogičke Ing. Martinke Kovalčíkovej a samozrejme aj jej ďalším ochotným kolegom. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie.
Vyučujúce ZŠ Beňuš
FOTOGALÉRIA
Marec - mesiac kníh sme oslávili v obecnej knižnici
Istý múdry človek povedal: „Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“
Nám, žiakom Základnej školy v Beňuši, ich dokorán otvorila a v kráľovstve kníh nás privítala, dlhoročná knihovníčka obecnej knižnice v Braväcove, pani Elenka Luptáková. Po jarnej prechádzke dolinou nám všetkým dobre padlo, keď sme sa mohli usadiť v knižnici a započúvať sa do rozprávky Pavla Dobšinského - O troch grošoch, ktorý oslávil 190. výročie svojich nedožitých narodenín. Ľudová múdrosť tejto rozprávočky je stále aktuálna, zvlášť v dnešnej dobe.
V ďalšej časti nám srdiečka, svojimi krásne zarecitovanými básňami, pohladil pán Vilko Ambróz.
Je obdivuhodné, že vo svojom úctyhodnom veku prednášal dlhé básnické ukážky. Svojim prednesom zaujal všetkých svojich poslucháčov a nemusel nás vôbec presviedčať, že poézia má v jeho živote dôležité miesto.
Ale, ako by to bolo, keby sme boli v knižnici a nečítali by sme?
Na výzvu pani knihovníčky, či sa jej predvedieme so svojimi čitateľskými zručnosťami, sme reagovali ihneď. So zanietením sa dvíhali všetky detské rúčky a ich nedočkavé hlásky volali: „Aj ja, aj ja chcem čítať.“
Po prečítaní ukážok, ktoré si pre nás pripravila pani Elenka sme si ešte trošku potrápili svoje hlavičky a „zahádali“ si niekoľko zábavných hádaniek. Tie boli bodkou nášho spoločného stretnutia v obecnej knižnici v Braväcove.
Na návšteve v knižnici u pani Elenky Luptákovej sme neboli po prvý krát, ďakujeme jej za srdečné prijatie, milé slovo a čas, ktorý si opäť pre nás našla.
Veríme, že to nebolo naposledy. Veľký obdiv a vďaka patrí aj jej hosťovi pánovi Vilkovi Ambrózovi.
Do ďalších rôčkov im prajeme veľa zdravia, chuti do života a sily rozdávať svoju veľkú lásku k literatúre a ku knihám.
Jean Fritz povedal: “Keď som objavil knižnice, bolo to ako mať Vianoce každý deň.” A my sme mali Vianoce 21. marca 2018.
Žiaci ZŠ v Beňuši a ich pani učiteľky
FOTOGALĚRIA
Návšteva obecnej knižnice v Braväcove
Mesiac MAREC je mesiacom KNIHY. Kniha je naozaj vzácny dar – vzdeláva, učí, no najmä teší. V našej Základnej škole v Beňuši sa snažíme lásku ku knihe pestovať od najnižších ročníkov. V tomto mesiaci sa uskutočňujú na pôde našej školy mnohé aktivity, ktoré sú spojené s knihou. Aj v tomto školskom roku sa organizujú popoludnia v žiackej knižnici, literárne kvízy pre veľkých i malých, pasovačka prvákov za čitateľov ŽK, besedy o knihách. Počas celého roka si žiaci môžu vypožičiavať knihy v našej ŽK. Ak by si niekto nevedel vybrať môže navštíviť aj obecné knižnice v Beňuši a v Braväcove. Takúto možnosť sme ponúkli našim žiakom a 21. marca 2018 sme navštívili obecnú knižnicu v Braväcove. Knižnicu navštívili žiaci 1. – 6. ročníka. V určených časových intervaloch sa striedali po skupinkách, pod vedením svojich triednych učiteľov. V knižnici nás privítala milá pani knihovníčka pani Elenka Ľuptáková, ktorá si pre žiakov pripravila ukážky kníh, v krátkosti porozprávala žiakom o knižnici. Potom žiakom prečítala rozprávku „O troch grošoch“, v ktorej je ukryté posolstvo pre tri generácie – malých, dospelých i tých najstarších. Deti so záujmom počúvali. Tí, odvážnejší dostali priestor a mohli predviesť svoje čitateľské schopnosti. Neprehliadnuteľným hosťom podujatia bol pán Viliam Ambróz, ktorý môže byť ozaj príkladom pre naše deti. Hoci má krásnych 85 rokov, recitoval básne, ktoré sa naučil v základnej škole. Precítený prednes, v ktorom bol obrovský kus srdiečka, a tá pamäť!? Tú môžeme len ticho závidieť, alebo si ju cvičiť, ak budeme veľa čítať. „Ujo Vilko, ĎAKUJEME!“ Bol to krásny zážitok. Poďakovanie patrí aj pani knihovníčke, ktorá žiakov našej školy vždy rada privíta. Verím, že naša návšteva v knižnici, slová pani knihovníčky a prednes pána Viliama Ambróza sa stanú inšpiráciou pre našich žiakov. Chcem vysloviť presvedčenie, že naše deti odhalia množstvo tajomstiev ukrytých v knihách, ale hlavne budú si ich čítať pre potešenie a s láskou.
MATEMATICKÝ KLOKAN – najväčšia medzinárodná žiacka súťaž
Tretí marcový pondelok bude znovu patriť Matematickému klokanovi. 19. marca 2018 sa bude na Slovensku „klokaniť“ už 21. raz. Zažiť pocit, že rovnaké úlohy práve riešia milióny žiakov v 70-tich krajinách sveta, môžu všetci žiaci od prváčikov až po maturantov. Každý získa darček, diplom a bude v hre o zaujímavé ceny, dokonca aj o tablety.
Do súťaže sa prihlásilo aj 40 detí našej školy. Budeme sa na nich tešiť a držať im palce.
Ak chce ešte niekto trénovať, môže sa vyskúšať na vlaňajších testoch: www.matematickyklokan.sk
Lyžiarske preteky Horehronský Bučnik
V piatok 2. marca 2018 sa v lyžiarkom stredisku Bučnik uskutočnil 14. ročník pretekov žiakov ZŠ z Hoehronia v lyžovaní "Horehronský Bučnik". Súťaži sa zúčastnilo 92 pretekárov zo základných škôl z Brezna, Beňuša, Polomky, Závadky nad Hronom, Heľpy, Pohorelej a Šumiaca. Žiaci súťažili v troch kategóriách chlapcov a dievčat. Okrem najmenšej kategórie absolvovali dve kolá, pričom sa im započítal lepší čas. Žiak Filip Kán z 3.triedy obsadil krásne 3.miesto. Gratulujeme!
Literárny kvíz – „O čom čítame“
Každoročne má toto podujatie miesto v našej škole v marci, v mesiaci kníh. Aj tento rok si žiaci 1.- 4. ročníka spoločne zasúťažili a zmerali si tento krát svoju pozornosť a pozorné počúvanie. Spoločnosť nám robili knihy: Maťko a Kubko, Môj dedko veľký šíp, Ohňostroj pre deduška a Deti z Bullerbynu.
Štvrtáci, tretiaci a druháci nám mohli predviesť svoje čitateľské schopnosti, najmladším prváčikom s čítaním pomohla pani vychovávateľka. V závere súťažiaci hádali kto sa ukrýva na obrázku a pri sledovaní rozprávky sme preverili, či im neunikli drobné detaily. Počas celej súťaže si zbierali body v podobe cukríkov, ktoré sa pre všetkých stali sladkou odmenou. A aké sú výsledky nášho zábavno – súťažného popoludnia v knižnici?
1. miesto tretiaci
2. miesto štvrtáci
3. miesto druháci
4. miesto prváci
Gratulujeme!
Na stretnutí v knižnici sa teší, opäť niekedy, Vaša knihovníčka. Dočítania priatelia!
FOTOGALÉRIA
„Kniha je múdra, vzdeláva, učí, no najmä teší...“
Mesiac MAREC je mesiacom KNIHY. A práve pondelok 5. marec 2018 sa stal výnimočným pre žiakov I. ročníka. Prijali pozvanie pani učiteľky Slávky Gašperanovej a prvú vyučovaciu hodinu strávili v školskej knižnici. Na prvákov sa už tešili tretiaci, ktorí predviedli svoje čitateľské schopnosti a čítali prvákom ukážky z knihy „Čo sa hračky rozprávali“ od Márie Ďuríčkovej. Prváci so záujmom počúvali a tretiaci si získali ich obdiv. Stali sa ich motiváciou a príkladom, prečo je dobré nájsť si cestu ku knihe. I prváci predviedli svoje prvé čitateľské schopnosti. Čítali vety , ktoré im ponúkli jednotlivé hračky. S úlohou sa pekne popasovali a následne boli pasovaní za čitateľov školskej knižnice. S úsmevom na tvári si prevzali pamätný list so sľubom a odznak od pani knihovníčky. Ďakujeme!
Čo všetko ponúka kniha? KNIHA – poklad, dar, tajomstvo, dobrodružstvo, zábava, poučenie, radosť, smútok, láska, priateľstvo, riekanka, báseň, rozprávka, povesť bájka, príbeh... Mohli by sme napísať nespočetné množstvo slov, ktoré sú ukryté v knihách. Po vyučovaní sa prváčikovia ponáhľali do ŽK, dali si vystaviť preukaz a niesli si domov prvé knižky. Verím, že sa budú snažiť odhaliť čo najviac tajomstiev ukrytých v knihách. Odhaliť a čítať ich s láskou.
pani učiteľka prvácka
Pasovanie prváčikov za čitateľov našej školskej knižnice
„Sľubujem, že sa stanem vzorným čitateľom školskej knižnice,
že po mne neostanú plné knižné police.
Knihy z knižnice budem milovať
a s láskou ich opatrovať.
Nebudem ich nikdy ničiť,
ale radšej si pri čítaní svoju slovnú zásobu cvičiť.
Toto teraz sľubujem
a za peknú knihu vždy poďakujem.“Týmto sľubom sa 14 prváčikovia stali čitateľmi našej školskej knižnice. Deti privítali v knižnici plné knižné police kníh, kniha Márie Ďuríčkovej Čo si hračky rozprávali a hračky. Tie na chvíľu tak ako v knihe, tak aj v našej knižnici ožili a rozprávali. Čo si medzi sebou povedali, to nám prečítali prváčikovia. Ich pekne prečítané vety ocenili potleskom tretiaci, ktorí sa tiež svojim mladším kamarátom predviedli pekným čítaním z knihy.
Prváčikovia si ako pamiatku na tento deň odniesli pamätný list so sľubom čitateľa a odznak žiaka našej ZŠ v Beňuši.
Teším sa na Vašu pravidelnú návštevu – PRVÁCI.
Vaša školská knihovníčka
FOTOGALÉRIA
Polomské štyri zvony
Posledný februárový deň sa v Základnej škole v Polomke uskutočnila súťaž Polomské štyri zvony. Súťažilo sa v prednese poézie a prózy a vo vlastnej literárnej tvorbe na tému Keby všetky deti sveta...
Našim žiakom sa opäť darilo. Prvé miesta získali Dárius Ďuriš v prednese prózy v II. kategórii a Alexandra Podhorská tiež v prednese prózy v III. kategórii. Recitátori poézie skončili vo svojich kategóriách zhodne na 2. mieste a to Adelka Javorčíková medzi najmladšími, Jakub Gašperan v II. kategórii a Karolína Matulíková medzi najstaršími. Vo vlastnej tvorbe získala Lenka Bubelínyová za svoju básničku 2. miesto.
Vyhodnotenie súťaže Hviezdoslavov Kubín
„Ó, mojej matky reč je krásota, je milota, je rozkoš, láska svätá...“
Február, tak ako každý rok, bol venovaný súťaži Hviezdoslavov Kubín. Na stretnutí s krásnym slovom, jemnými básňami a zaujímavými prozaickými textami sa aj tentokrát zišli recitátori zo všetkých tried.
Mladší spolužiaci z I. kategórie predniesli pripravené texty 14. februára a recitujúci z ďalších dvoch kategórií nás potešili 15. februára 2018. Dovedna sa predstavilo 31 súťažiacich.
VYHODNOTENIE SÚŤAŽEZ okresného kola všetci uvedení žiaci postúpili do regionálneho kola v Banskej Bystrici, ktoré sa bude konať 22. marca. Ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu a blahoželáme!
Divadelné predstavenie Rozprávkový hrniec 2018
Do galérie Divadelné predstavenie Rozprávkový hrniec 2018 boli pridané fotografie.